TEGA Mühendisliğin Seçimi ASUNİM Oldu

Çatı üzeri GES lideri ASUNİM Türkiye, Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan, 24 yılda dünya markası olmuş, 84 ülkeye ihracat yapan, plastik boru sistemleri için bağlantı parçalarının, vanaların geliştirilmesi ve üretiminde lider Tega Mühendislik ile 2.2MWp gücünde çatı üzeri GES projesi için EPC sözleşmesi imzaladı.

ASUNİM Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Umut Gürbüz “Türk sanayisinin rekabet gücünün arttırılmasında önemli rol oynayan sürdürülebilir sınırsız enerji, aynı zamanda endüstriyel üretimin çevreyi kirletmeden de yapılmasına olanak sağladığı için çok kritik. Böyle büyük, köklü ve yüksek volümlerde üretim yapan değerli firmaların yeşil enerjiye geçmesi, bunu yaparken de köklü mühendislik birikimlerine dayanarak bizi tercih etmeleri bizleri sonsuz mutlu ediyor. Ankara’nın sanayisini ve endüstrisini yeşile çevirmek ve ülkemize rekabet gücü kazandırmak için var gücümüzle ve uluslararası deneyimimizle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Projenin tüm projelendirme ve mühendislik hizmetleri, gölge analizleri, üretim simülasyonları, optimizasyonlar ASUNİM’in Avrupa’daki mühendislik departmanı tarafından en güncel teknikler ve ASUNİM’e özel yazılımlar kullanılarak yapıldı. Sandviç panel, bitişik nizam 4 çatı olan projede, Phono Solor marka panel, Studer marka kablo ve SMA Core 2 inverter kullanılacak. Projenin bakım onarım faaliyetleri, ASUNİM’in iştiraki olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.