ASUNIM Hakkında

energy matters ®

asunim Grup; 2005 yılında kurulmuş, öncelikle İspanya ve Portekiz’de çevre dostu teknoloji yatırımlarına öncülük etmiştir. Güneş enerjisi sektöründeki büyümenin getirdiği yüksek talep doğrultusunda, asunim; öncelikli olarak İtalya, Yunanistan ve İngiltere pazarlarında önemli bir paya ulaşmış, ürün ve hizmetlerini Avrupa’nın 10 farklı ülkesine ulaştırmayı başarmıştır. asunim kazandığı deneyim ile farklı özelliklere, büyüklüklere ve zorluk derecesine sahip onlarca projeye imza atmış, kalitesini ispatlamış ve sektörde kabul görmüş ürün çeşitliliği ile, emin adımlarla büyüyerek Avrupa’nın önde gelen güneş enerjisi şirketlerinden birisi konumuna gelmiştir. asunim 2012’de kurulan Türkiye şubesine ek olarak Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır şubelerini kurarak, bu çok önemli iki pazarda da aşağıdaki alanlarda hizmet vermeye başlamıştır.

2005 yılında resmi olarak faaliyetlerine başlayan asunim Grup;

– EPC (Anahtar Teslim Sistem Kurulumu)

– PV sistemlerde kullanılan ürünlerin tedariki

– Proje geliştirme ve danışmanlık

– Güneş enerjisi sistemlerinin bakım ve onarımı alanlarında hizmet vermektedir.

asunim Türkiye; her boyuttaki güneş enerji santralleri için müşteriye özel çözümler tasarlar ve bölgesel özellikleri dikkate alarak müşterilerinin yatırımlarını güvenli hale getirir. asunim, yılların verdiği tecrübe ile tüm tedarik zincirini kendi bünyesinde birleştirir ve dünyanın farklı noktalarında görev alan uluslararası ekibinin verdiği profesyonel lojistik ve teknik destekle yatırımcılarına ve projelerine katma değer sağlar.

asunim; globalde 1000MW’lara varan tedarik ve kurulumun altına imza atmasında yanında olan; kalitesini ispatlamış ve sektörde kabul görmüş üreticiler ile çalışmaktadır. Bu üreticiler; işçilik kalitesi, üstün tasarım, rekabetçi fiyatlandırma, zamanında teslimat, satış sonrası destek ve ar-ge özellikleri ile kendi alanlarında en iyi olduklarını kanıtlamışlardır. Son derece geniş bir ürün yelpazesine sahip olan asunim Ankara, Kayseri (Türkiye), Selanik(Yunanistan), Antwerp(Belçika), Valencia(İspanya) ve Faro(Portekiz)’da bulunan depoları aracılığı ile müşterilerine esnek, ekonomik ve hızlı çözümler üretmektedir.

2012 yılında, “Grupo Asunim” bünyesinde faaliyetlerine başlayan Asunim Türkiye; PV güneş enerjisi alanında çatı üzerine veya araziye kurulan; lisanslı, lisanssız, öztüketim sistemleri için,

YATIRIM DANIŞMANLIĞI
UYGUN TEKNOLOJİNİN SEÇİLMESİ
SİSTEM PLANLAMA
FİZİBİLİTE HESAPLAMALARI
ALTYAPI VE ARAZİ DEĞERLENDİRME
ÖLÇÜLENDİRME
PROJE GELİŞTİRME VE MÜHENDİSLİK
DOSYA HAZIRLAMA VE BAŞVURU TAKİBİ
FİNANSAL DESTEK HİZMETLERİ
ÜRÜN TEDARİKİ
KURULUM
DEVREYE ALMA
SİSTEM TEST VE ONAYI
İŞLETME VE BAKIM
GÜVENLİK olmak üzere “anahtar teslim
sistem kurulum (EPC) hizmeti” vermektedir.

İLETİŞİM