ASUNIM, PORTEKİZ’DE DE LİSANSLI GES PROJELERİNE İMZA ATIYOR

Dünya çapına yayılmış 6 ofisi ve 1 GW’ı aşan uluslararası tecrübesi ile Türkiye’nin uluslararası alanda aktif güneş enerjisi firması ASUNIM,

Read More

ASUNIM Kurucu Ortağı Umut Gürbüz’ün Para Dergisinde Yayınlanan Çatı Üzeri GES Pazarına Yönelik Değerlendirmelerine Ulaşabilirsiniz

Önceki Sonraki

3 Ayrı GES Projesi ASUNİM Türkiye Tarafından Gerçekleştirilmiş Olan Akfen Yenilenebilir Enerji “Sürdürülebilirlik” Alanında Dünyanın İlk 50 Şirketi Arasına Girdi

Solentegre GES, YAYSUN GES ve MT-DOĞAL GES projeleri ASUNİM Türkiye tarafından hayata geçirilen ve tüm portföylerinin bakım onarımı ASUNİM

Read More

BAŞKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜK ENDÜSTRİYEL ÇATI ÜZERİ GES PROJESİ DEVREYE ALINDI

Çatı üzeri güneş enerjisi sistemleri alanında engin uluslararası tecrübeye sahip ve merkezi Ankara’da bulunan ASUNIM Türkiye, Başkent Organize

Read More

SUNFLOWER VE ASUNİM İŞ BİRLİĞİ İLE DOĞAN HOLDİNG ŞİRKET MERKEZİ’NİN ÇATISINA ÇATI TİPİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULDU

Galata Wind’in doğrudan bağlı ortaklığı Sunflower ve Türkiye’de çatı üzeri GES alanında lider EPC firması olan ASUNİM’in iş birliği ile Doğan

Read More

PMS Alüminyum’un İki Çatısında da ASUNİM İmzası Var

Previous Next Dünya teknolojilerini ve standartlarını yakından takip eden PMS Aluminyum güneş enerjisi sistemlerinin kurulumunda kullanılan

Read More

Türkiye’den Dünyaya İhraç Edilen Kuruyemişler Artık Güneşin Enerjisi İle Kurutulacak

Aydın Kuruyemiş Nizip Aydın Kuruyemiş Hendek Previous Next Çatı tipi GES uygulamalarında pazar lideri olan ASUNİM Türkiye, 2021 yılında da

Read More

Kayseri’de Kurulan GES Projelerinde Yine ASUNİM İmzası

Kayseri’de tamamlanmış 50MW üzerinde GES santrali referansı bulunan ASUNİM Türkiye; Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde bulunan, Türkiye’nin

Read More

15 Eyl

ASUNIM, PORTEKİZ’DE DE LİSANSLI GES PROJELERİNE İMZA ATIYOR

DCIM100MEDIADJI_0006.JPG
ASUNIM, PORTEKİZ’DE DE LİSANSLI GES PROJELERİNE İMZA ATIYOR

Dünya çapına yayılmış 6 ofisi ve 1 GW’ı aşan uluslararası tecrübesi ile Türkiye’nin uluslararası alanda aktif güneş enerjisi firması ASUNIM, Portekiz’de bulunan iştiraki Genese Natural şirketi tarafından geliştirilen 9MWn büyüklüğündeki GES için lisans aldı.

Sağladığı finansal ve teknik yeterlilik sayesinde Portekiz Enerji Bakanlığı’ndan üçüncü GES lisansını almaya hak kazanan ASUNIM; sahibi olduğu ve merkezi Portekiz’de bulunan Genese Natural ile birlikte daha önce Portekiz’de 17MWn’lık Paderne ve 30MWn’lık Palmela projelerinin de lisanslarını almaya hak kazanmıştı. Kazandığı lisanslarla birlikte ASUNIM, Türkiye’den sonra Portekiz’de de lisanslı GES segmentinde lider konuma yükselmiş oldu.

Türkiye güneş enerji sektöründe gerek hizmet kalitesi gerekse kurulu güç dikkate alındığında çok iyi bir konumda olduklarını belirten ASUNIM Türkiye Kurucu Ortağı Umut Gürbüz; “Yurt dışında kurulumunu yaptığımız sistemlerde Türkiye’deki mühendislerimizin de yer alıyor olması bizi hem ülkemize kattığımız know-how, hem de Türk mühendislerin uluslararası alandaki başarılı çalışmalarına şahit olmak adına gururlandırıyor. Türkiye’de edindiğimiz güçlü birikimi global hizmetlerimize yayıyor, yurt dışı mühendislik bilgimizi de paralel olarak ülkemize taşıyarak güneş enerjisi sektörünün ülkemizde her geçen gün bir adım daha ileri gitmesine katkı sağlıyoruz.

Türkiye’de kurulumu tamamlanan lisanslı GES projelerinin yaklaşık yüzde yirmisinin kurulumu bizlere ait. Farklı ülkelerin kendilerine özgü dinamikleri sayesinde edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde yer aldığımız projelerde kullanmayı hedefliyoruz. Grup olarak an itibariyle K.K.T.C., Mısır, Portekiz ve Sudan’da eş zamanlı olarak projeler gerçekleştirmekteyiz. Dünyanın farklı ülkelerinde bulunan mühendislik ekiplerimizin Türkiye’de yer aldığı gibi, Türk mühendislerimizin tecrübelerinden de yurtdışındaki projelerimizde faydalanıyoruz.  Bu dinamizm ve farklı bakış açıları, dünyanın neresinde olursak olalım sistemleri aynı standartlarda ve kalitede inşaa etmemize fırsat sağlıyor“ dedi.

Güneş enerjisi sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok başarılı projeye imza atmış olan ASUNIM; Türkiye’de, Portekiz’de ve faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde lisanslı ve büyük ölçekli güneş enerjisi sistemleri inşa ederek temiz enerjinin dünyaya yayılması için çalışmaya devam edecek.

02 Eyl

ASUNIM Kurucu Ortağı Umut Gürbüz’ün Para Dergisinde Yayınlanan Çatı Üzeri GES Pazarına Yönelik Değerlendirmelerine Ulaşabilirsiniz

ASUNIM Kurucu Ortağı Umut Gürbüz’ün Para dergisinde yayınlanan çatı üzeri GES pazarına yönelik değerlendirmelerine ulaşabilirsiniz.
ASUNIM Kurucu Ortağı Umut Gürbüz’ün Para dergisinde yayınlanan çatı üzeri GES pazarına yönelik değerlendirmelerine ulaşabilirsiniz.

Önceki
Sonraki

02 Ağu

3 Ayrı GES Projesi ASUNİM Türkiye Tarafından Gerçekleştirilmiş Olan Akfen Yenilenebilir Enerji “Sürdürülebilirlik” Alanında Dünyanın İlk 50 Şirketi Arasına Girdi

Solentegre GES, YAYSUN GES ve MT-DOĞAL GES projeleri ASUNİM Türkiye tarafından hayata geçirilen ve tüm portföylerinin bakım onarımı ASUNİM Türkiye’nin alt kuruluşu Maxima Enerji tarafından gerçekleştirilen Akfen Yenilenebilir Enerji; uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody’s’in alt kuruluşu olan Vigeo Eiris’in hazırladığı sürdürülebilirlik raporunda A1 notu alarak dünyadaki 4914 şirket arasından 46’ncı sırada yer aldı.

Vigeo Eiris raporunda Akfen Yenilenebilir Enerji hakkında, “Şirketin tamamı yenilenebilir enerji alanındaki kaynaklardan oluşan üretim karışımı ve bu alandaki üretici olmaya devam etme taahhüdü puanını artırırken, Birleşmiş Milletler’in uygun ve temiz enerji, sürdürülebilir tüketim ve üretim ile iklim eylemi konusundaki sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı sağladığına” yorumlarına yer verildi.

ASUNİM Türkiye; yenilenebilir enerji kaynaklarını arttırarak hem çevreye hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji ile aynı amaç ve idealleri benimsiyor; sürdürülebilir bir gelecek ve temiz enerji kaynaklarını kullanarak kalkınma amacı ile yapmış olduğu yatırımlarda tercih etmiş olduğu firma olmaktan büyük mutluluk duyuyor.

Sürdürülebilirlik alanında dünyanın sayılı firmaları arasına giren Akfen Yenilenebilir Enerji’nin tüm GES portföylerinin bakım – onarımı da ASUNIM Türkiye’nin alt kuruluşu MAXİMA Enerji tarafından yapılıyor. AKFEN Yenilenebilir Enerji sistemlerin etkin, verimli ve yüksek performanslı olarak sürdürülmesi için yaptığı başarılı çalışmalar vesilesiyle bir parçası olmaktan gurur duyduğu bu güzel sonuçlar; özgür ve demokratik enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması, geliştirilmesi ve temiz bir gelecek için çalışması yolunda ASUNİM Türkiye’ye de büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır.

ASUNIM Türkiye, hem daha temiz bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek için yaptığı çalışmalardan ve yatırımlardan ötürü, hem de bu alanda göstermiş olduğu uluslararası başarıdan ötürü AKFEN Yenilenebilir Enerji’yi içtenlikle kutlamaktadır.

ASUNİM Türkiye; doğaya ve insana değer veren, temiz enerji ve sürdürülebilir bir gelecek idealiyle çalışan firmalarla; birbirini geliştiren ve yükselten ortak projelerde buluşmaya devam edecektir.

29 Haz

BAŞKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜK ENDÜSTRİYEL ÇATI ÜZERİ GES PROJESİ DEVREYE ALINDI

ANIL_AMBALAJ

Çatı üzeri güneş enerjisi sistemleri alanında engin uluslararası tecrübeye sahip ve merkezi Ankara’da bulunan ASUNIM Türkiye, Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Anıl Ambalaj ve Kağıtçılık A.Ş.’nin fabrika çatısı üzerine kurduğu 2.04MWp gücündeki santrali başarıyla tamamlayarak  yeni bir ilke daha imza attı.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nin en büyük endüstriyel çatı üzeri GES’i olan projede; tüm projelendirme ve mühendislik hizmetleri, gölge analizleri, üretim simülasyonları, optimizasyonlar ASUNIM’in Avrupa’daki mühendislik departmanı tarafından en güncel teknikler ve ASUNIM’e özel yazılımlar kullanılarak yapıldı. Sistemin, maksimum performansta elektrik üretmesi için paneller akım sınıflarına göre sıralandı. Yine sistemde, güneşlenmeden daha fazla yararlanmak için çift yönlü panel montajı yapıldı. 2.04MWp kurulu güce sahip olan sistem, yıllık 2.734.000,00 kWh elektrik üreterek fabrikanın elektrik ihtiyacının % 83’ünü karşılayacak ve dünya markaları için ihraç edilen kutu ve ambalajlar temiz enerji ile üretilmiş olacak.

Yeni lisanssız elektrik üretim yönetmeliğiyle birlikte kendi elektriğini güneş enerjisi ile üretmek isteyen işletmelerin sayısının hızla arttığına değinen Asunim Kurucu Ortağı Umut Gürbüz; “Fotovoltaik güneş enerjisi, güneşlenmenin kısmen daha sınırlı olduğu Ankara ilimizde de son derece feasible hale geldi, bunu Başkent OSB’nin en büyük çatı üzeri GES’ini kurarak tecrübe etmiş olduk. Ankara’da yer alan sanayicilerimize çağrımız, güneş enerjisi santrali kurma kararı almadan mutlaka bizlere ulaşsınlar, kendilerine Avrupa mühendisliği ile tasarlanmış, en üstün ve kaliteli ekipmanlar ile 25 sene sorunsuz çalışacak, performans garantili ve arızalara anında müdahale edilen sistemleri en uygun fiyatlar ile sunmak için bekliyoruz” dedi.

Santralde; Phono Solar güneş panelleri, Alman SMA marka inverterlar, İşviçre Leoni Studer marka özel beta ışın çapraz bağlı solar kablolar kullanıldı. Santralin bakım onarım faaliyetleri ASUNIM’in iştirak firması olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecektir.

07 Haz

SUNFLOWER VE ASUNİM İŞ BİRLİĞİ İLE DOĞAN HOLDİNG ŞİRKET MERKEZİ’NİN ÇATISINA ÇATI TİPİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULDU

SUNFLOWER VE ASUNİM İŞ BİRLİĞİ İLE DOĞAN HOLDİNG ŞİRKET MERKEZİ’NİN ÇATISINA ÇATI TİPİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULDU

Galata Wind’in doğrudan bağlı ortaklığı Sunflower ve Türkiye’de çatı üzeri GES alanında lider EPC firması olan ASUNİM’in iş birliği ile Doğan Holding Şirket Merkezi’nin çatısına kurulan 99kWp’lık GES sistemi 22.02.2021 tarihinde kabulu yapılarak devreye alındı. Gerçekleştirilen bu iş birliği kapsamında yılda 120 MWh elektrik tasarrufu sağlanması hedefleniyor.

Doğan Holding Şirket Merkezi’nin fiziksel ihtiyaçlarına özel, kenet çatı tipine uygun olarak delme işlemi yapılmadan kurulan projede; Trinasolar marka panel, Solaredge inverter, Alkor marka konstrüksiyon kullanıldı. Aynı zamanda güneşlenmeden maximum seviyede yararlanmak için 4 yönlü panel dizilimi yapıldı. Bu sayede mevcut alandan en yüksek verimliliğin alınması sağlandı.

SUNFLOWER VE ASUNİM İŞ BİRLİĞİ İLE DOĞAN HOLDİNG ŞİRKET MERKEZİ’NİN ÇATISINA ÇATI TİPİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULDU

“Temiz bir gelecek için temiz enerji” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Sunflower ve ASUNİM, başarılı bir işbirliği sonucunda tasarımı ve montajı tamamlanarak devreye alınan çatı üstü güneş santrali projesi sayesinde sadece bugünü değil, geleceği de tasarlıyor.

18 May

PMS Alüminyum’un İki Çatısında da ASUNİM İmzası Var

PMS Alüminyum’un İki Çatısında da ASUNİM İmzası Var
PMS Alüminyum’un İki Çatısında da ASUNİM İmzası Var

Previous
Next

Dünya teknolojilerini ve standartlarını yakından takip eden PMS Aluminyum güneş enerjisi sistemlerinin kurulumunda kullanılan profillerin üretimini şimdi güneşten elde ettiği enerji ile yapıyor. 

ASUNİM, Türkiye’de ilk 500 ihracatçı firma listesine adını yazdırmış sektörün öncü firmalarından PMS Alüminyum’un Bursa’da bulunan ikinci fabrika çatısına kurduğu 945.18kWp’lik çatı üzeri GES projesini başarıyla tamamladı.

PMS Alümünyum; ASUNİM’in 2018 yılında fabrikasına kurduğu GES sisteminden sağladığı yüksek verim ve müşteri memnuniyeti sonucunda yine Bursa’da bulunan ikinci fabrikasının çatısına kurulacak GES projesi için tekrar ASUNİM’i tercih etmişti.

Phono Solar güneş panelleri, SMA marka inverterlar, Studer marka özel solar kabloların kullanıldığı sitemin yıllık 1185000 kWh enerji üretmesi hedefleniyor. Bu sayede bir yıllık süreçte 842 tona yakın CO2 emisyonunun engellenmesi, 13.571 adete eşdeğer ağacın dikilmesi sağlanmış olacak. 945.18kWp kurulum ile fabrikanın tükettiği enerjinin yaklaşık %15’inin karşılanması hedefleniyor.

Santralin bakım onarım faaliyetleri, ilk kurulan santralde olduğu gibi ASUNİM’in iştirakı, bakım&onarım alanında Türkiye’de lider firma olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.

06 May

Türkiye’den Dünyaya İhraç Edilen Kuruyemişler Artık Güneşin Enerjisi İle Kurutulacak

Aydın Kuruyemiş Nizip
Aydın Kuruyemiş Nizip
Aydın Kuruyemiş Hendek
Aydın Kuruyemiş Hendek

Previous
Next

Çatı tipi GES uygulamalarında pazar lideri olan ASUNİM Türkiye, 2021 yılında da yaptığı yeni anlaşmalar ile çatı GES projelerindeki liderliğini sürdürüyor. Dünya üzerinde 57´yi aşkın ülke ile ticari faaliyetlerini sürdüren, kuru meyve ve mamulleri sektöründe en yüksek ihracatı gerçekleştiren firma olan Aydın Kuruyemiş Sanayi ve Tic A.Ş, çatı üzeri GES projeleri için ASUNİM Türkiye’yi tercih etti. Türkiye’den dünyaya ihraç edilen kuruyemişler bu sayede artık güneşin enerjisi ile kurutulacak.

Güçlü bir tarım ülkesi olan ülkemizin ihracatta rekabet avantajı elde etmesi için enerji maliyetlerini düşürmesinin önemine inanan ASUNİM Türkiye, kuruyemiş ihracatında Türkiye lideri Aydın Kuruyemiş’in Gaziantep Nizip ve Sakarya Hendek’te bulunan iki fabrika çatısına eş zamanlı çatı üzeri GES kurulacak.

ASUNİM Türkiye, imzalanan sözleşme kapsamında Aydın Kuruyemiş’in Sakarya Hendekte bulunan fabrikası için 1.634kWp gücünde yapılacak olan santrale ek olarak grup bünyesinde yer alan Aydın Fıstık Fındık Pazarlama A.Ş.’nin Nizip’teki fabrika çatısına 2.162kWp gücünde santral kuracak.

 

Toplam kurulu gücü 3.7 MWp olacak santrallerde; Phono Solar güneş panelleri, SMA marka inverterler, Studer marka özel solar kablolar kullanılacak ve santrallerin bakım onarım faaliyetleri ASUNİM’in iştirak firması olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.

13 Nis

Kayseri’de Kurulan GES Projelerinde Yine ASUNİM İmzası

Kayseri’de Kurulan GES Projelerinde Yine ASUNİM İmzası

Kayseri’de tamamlanmış 50MW üzerinde GES santrali referansı bulunan ASUNİM Türkiye; Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde bulunan, Türkiye’nin önemli kuruluşlarından 3K Demir Çelik Sanayi Ticaret Ltd.Şti’nin fabrikasına 1.650kWp gücünde çatı üzeri GES kuracak. 

Tüm projelendirme ve mühendislik hizmetleri, gölge analizleri, üretim simülasyonları, optimizasyonlar ASUNİM’in Avrupa’daki mühendislik departmanı tarafından en güncel teknikler ve ASUNİM’e özel yazılımlar kullanılarak yapıldı. Fabrikanın çatı yapısından dolayı yatay panel dizilimi yapılarak, çatıda daha fazla panel yerleşimi yapılması planlanıyor.

Santralde; 3710 adet Phono Solar güneş panelleri, SMA marka inverterlar, Studer marka özel solar kablolar kullanılacak ve santralin bakım onarım faaliyetleri ASUNİM’in iştirak firması olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.

End of content.

No more posts to load.

Press highlights

"These are Asunim’s largest projects in Turkey to date, though the company is already known for its large-scale projects, including the 9.1 MWh Solange solar plant, which it commissioned together with Phoenix Solar late in 2016."
"Once these two projects are completed and connected to the grid in the summer of 2017, electricity generated by the plants will average around 56 GWh annually – cutting down on an estimated 40,000 annual tonnes of CO2 emissions."
"Despite the difficult terrain conditions the project was executed after a construction time of only four months."