ASUNİM GÜNEŞİ; ŞİMDİ DE RAİLTUR İLE BİRLİKTE DEMİRYOLU SEKTÖRÜNDE PARLAYACAK

Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren, dünyanın en büyük çatı üzeri GES’lerinden birini kuran ve referansları arasında Türkiye’nin önde gelen sanayi

Read More

ASUNİM İLE ÇALIŞAN YATIRIMCILAR YİNE YENİDEN ASUNİM KALİTESİ DİYOR

ASUNİM, Aydın Kuruyemiş için kurduğu iki fabrika çatısından sonra aynı firmanın Sakarya Hendek’te bulunan iki ayrı fabrika çatısı için de

Read More

ASUNİM, ANADOLU’NUN DIŞ TİCARETİNİN KALBİ “ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜ”NÜ GÜNEŞLE DONATACAK

Türkiye’nin ilk uluslararası taşımacılık üssü olan “Ankara Lojistik Üssü” de; Türkiye’nin en büyük membran çatısı olacak

Read More

Yıldız Entegre Akhisar Tesisine Kurulacak Çatı Üzeri GES Sistemi İçin ASUNİM’i Tercih Etti

Türkiye’de çatı üzeri GES kurulumunda pazar lideri olan ASUNİM projelerine hız kesmeden devam ediyor. ASUNİM; girişimci ve yenilikçi

Read More

ASUNİM İZMİR ALİAĞA OSB’DE ENDÜSTRİYEL GES KURMAYA DEVAM EDİYOR

Güneş enerjisi sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok başarılı projeye imza atan ASUNİM Türkiye; Türkiye’nin en büyük

Read More

Perakende Devi İkinci Kez ASUNİM’İ Seçti

Güneş enerjisi sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok başarılı projeye imza atan ASUNİM; Türkiye’de önde gelen perakende

Read More

ASUNİM’İN GÉNESE NATURAL ORTAKLIĞINDAN PORTEKİZ’E 13 MİLYON EURO’LUK GÜNEŞ TARLASI

ASUNİM, Portekiz’de ortağı olduğu Génese Natural ile birlikte Faro’da bulunan fotovoltaik santrali’ne 13 milyon Euro yatırım yaptı. ASUNIM

Read More

ASUNİM “Top Brand PV TURKEY 2022” Ödülünü Kazandı

ASUNİM, uluslararası PV sektörünün en prestijli ve güvenilir ödülü olan “Top Brand PV” sertifikasını Türkiye’de alan ilk şirket olma gururunu

Read More

05 Tem

ASUNİM GÜNEŞİ; ŞİMDİ DE RAİLTUR İLE BİRLİKTE DEMİRYOLU SEKTÖRÜNDE PARLAYACAK

ASUNİM GÜNEŞİ; ŞİMDİ DE DEMİRYOLU SEKTÖRÜNDE PARLAYACAK

Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren, dünyanın en büyük çatı üzeri GES’lerinden birini kuran ve referansları arasında Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketleri, en büyük perakende zincirleri bulunan ASUNİM, temiz ve sınırsız enerjiyi şimdi de demiryolu sektörünün hizmetine sunuyor.

Türkiye’de ilk Avrupa Birliği standartlarında(TSI) sarnıç vagon ve boji imalatı yapan, Avrupaya İhraç eden özel sektör kurumu olan ve bu alanda sektöründe öncülük yapan Railtur Vagon Endüstrisi Taşımacılık Sanayi ve Tic. A.Ş.; fabrika çatısına 612,360kWp gücündeki GES projesi için ASUNİM ile anahtar teslim GES kurulumu sözleşmesi imzaladı.

ASUNIM daha önce yine Kayseri Serbest Bölge’de Kayseri Serbest Bölge Kurucu ve İşletici A.Ş’ye ait çatı üzeri GES projesinin yapımını başarıyla tamamlamıştı. Bölgedeki başarıları katlandıkça Kayseri Serbest Bölge’de gerçekleşecek bir çok projede ASUNİM imzası olacak.

Projede Jinko Solar marka paneller ve SUNGROW marka inverterler kullanılacak. Santralin bakım onarım faaliyetleri de ASUNİM’İn
iştirak firması MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.

20 Haz

ASUNİM İLE ÇALIŞAN YATIRIMCILAR YİNE YENİDEN ASUNİM KALİTESİ DİYOR

ASUNİM İLE ÇALIŞAN YATIRIMCILAR YİNE YENİDEN ASUNİM KALİTESİ DİYOR

ASUNİM, Aydın Kuruyemiş için kurduğu iki fabrika çatısından sonra aynı firmanın Sakarya Hendek’te bulunan iki ayrı fabrika çatısı için de tercih edilen EPC firması oldu.

57´yi aşkın ülke ile kuru meyve ve mamulleri sektöründe en yüksek ihracatı gerçekleştiren Aydın Kuruyemiş Sanayi ve Tic A.Ş.; Sakarya Hendek’te bulunan fabrikalarının çatısına 2.907 kWp ve yine aynı yerde bulunan 1.701kWp gücündeki GES’ler için imzalamış olduğu anlaşmayla Türkiye’de bulunan 6 fabrikasının 4’üne ASUNİM tarafından temiz enerji sağlamış olacak.

ASUNİM Türkiye, kuruyemiş ihracatında Türkiye lideri olan Aydın Kuruyemiş’in Gaziantep Nizip ve Sakarya Hendek’te bulunan iki fabrika çatısına eş zamanlı olarak bu yılın ilk çeyreğinde kurduğu toplam 3.821kWp gücündeki çatı üzeri GES projelerini başarı ile tamamlamıştı. Yüksek mühendislik birikimi ile maksimum verimde çalışan iki projenin başarılı kurulumu ve kurulum sonrası hizmetler sonucu yaşanan müşteri memnuniyeti sayesinde firma fabrika çatısına kurulacak toplam 4.608kWp gücündeki GES için de yine ASUNİM’i tercih etti.

Projenin tüm projelendirme ve tasarım adımları ASUNİM’in Avrupa’da bulunan çatı uzmanı mühendislik birimi tarafından gerçekleştirilen projede, Schmid Pekintaş güneş panelleri ve SMA marka inverterler kullanılacak.

10 Haz

ASUNİM, ANADOLU’NUN DIŞ TİCARETİNİN KALBİ “ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜ”NÜ GÜNEŞLE DONATACAK

ASUNIM, ANADOLU'NUN DIŞ TİCARETİNİN KALBİ "ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜ"NÜ GÜNEŞLE DONATACAK

Türkiye’nin ilk uluslararası taşımacılık üssü olan “Ankara Lojistik Üssü” de; Türkiye’nin en büyük membran çatısı olacak olan yaklaşık 6 MWp gücündeki çatı üzeri GES projesi için ASUNİM dedi.

Hem membran çatının gerektirdiği yüksek teknoloji, hem zorlu ve özel uygulamaları ASUNİM’in bu projede onlarca rakibi arasından seçilmesinde büyük etken oldu. Proje bittiğinde Türkiye’nin en büyük membran çatısı olacak.

ASUNİM Yönetim Kurulu Başkanı Umut Gürbüz, “ASUNİM olarak Ankara Lojistik Üssü’nün çatı üzeri GES ihalesini zorlu seçim aşamalarından geçerek onlarca rakibimiz arasından kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ankara Lojistik Üssü, Türkiye’de ithalat ihracat yapan firmaların Ankara’daki kalbi. Tarihi İpekyolu’nun günümüzdeki modern temsilcisi… Anadolu’da yapılan dış ticaretin merkezi. Türkiye sanayisi için bu kadar hayati bir noktada olan bu kuruluşun bu kadar sıkı elemeler sonucu bizi seçmiş olmasından ve ülkemizin dış ticaretine temiz ve sürdürülebilir enerjiyi kazandıracak olmaktan gurur duyuyoruz. Membran GES çatılar özel şartlar, yüksek mühendislik birikimi ve çok titiz bir uygulama gerektiriyor. Projenin gerektirdiği know-how’ı, tecrübeyi ve teknolojiyi fazlasıyla karşılıyor olmamızın yanında anahtar teslimini de son derece kısa bir sürede yaparak kendi limitlerimizin üzerine bir kez daha çıkmış olacağız. ASUNİM’in Türkiye’ye kazandırdığı ilklere bir yenisini daha ekleyeceğiz ve lojistik sektörünün en büyük çatı GES uygulamasına imza atmış olacağız.”

ASUNIM, ANADOLU'NUN DIŞ TİCARETİNİN KALBİ "ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜ"NÜ GÜNEŞLE DONATACAK

Tüm projelendirme ve mühendislik hizmetleri; ASUNİM’in Avrupa’daki mühendislik departmanı tarafından, en güncel teknikler ve ASUNİM’e özel yazılımlar kullanılarak yapılacağını belirten Gürbüz, “tüm projelerimizde olduğu gibi bu projeyi de, piyasadaki en kaliteli ürünlerle, en iyi mühendislik ve bakım hizmetlerini sunarak Avrupa standartlarına uygun bir şekilde nihayete erdireceğiz, değerli yatırımcımıza projelerinde bize güvendikleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Kurulumu 120 gün gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan projede, Sirius marka paneller, SMA marka inverterlar, Studer marka beteflam teknolojili özel solar kablolar ve Isotec IMC membran özel izolasyonlu alt konstrüksiyon sistemi kullanılacak. Santralin bakım onarım faaliyetleri ise, ASUNIM’in iştirak firması olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.

28 Nis

Yıldız Entegre Akhisar Tesisine Kurulacak Çatı Üzeri GES Sistemi İçin ASUNİM’i Tercih Etti

Yıldız Entegre Akhisar Tesisine Kurulacak Çatı Üzeri GES Sistemi İçin ASUNİM’i Tercih Etti

Türkiye’de çatı üzeri GES kurulumunda pazar lideri olan ASUNİM projelerine hız kesmeden devam ediyor.

ASUNİM; girişimci ve yenilikçi çalışmalarıyla fark yaratan, Dünya’da orman ürünleri sektöründe ilk 10 şirket arasında yer alan, Türkiye’de ise sektörünün lideri olan Yıldız Entegre ile Akhisar tesisinin çatısına anahtar teslim güneş enerji santrali kurulumu için anlaşma sağladı. “Doğaya ve İnsana Saygı” mottosuyla, farklı coğrafyalardaki biri tutkal tesisi olmak üzere 8 üretim tesisi ile faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin en köklü sanayi şirketlerinden biri olan Yıldız Entegre’nin Akhisar’da bulunan tesisi için planlanan bu proje tamamlandığında 6.269kWp kurulu güce sahip olacak ve Ege Bölgesinde kurulan en büyük endüstriyel çatı üzeri GES’i olacak.

Tüm projelendirme ve tasarım adımları ASUNiM’in Avrupa’da bulunan çatı uzmanı mühendislik birimi tarafından yürütülecek, kurulumu ise ASUNİM’in uluslararası tecrübeye sahip uzman teknik kadrosu tarafından son teknoloji ve ASUNİM kalitesi ile gerçekleştirilecek.

25 Nis

ASUNİM İZMİR ALİAĞA OSB’DE ENDÜSTRİYEL GES KURMAYA DEVAM EDİYOR

ASUNİM İZMİR ALİAĞA OSB’DE ENDÜSTRİYEL GES KURMAYA DEVAM EDİYOR

Güneş enerjisi sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok başarılı projeye imza atan ASUNİM Türkiye; Türkiye’nin en büyük transformatör  firmalarından biri olan ELTAŞ TRANSFORMATÖR SAN.TİC.A.Ş’nin 2 ayrı fabrika çatısına GES sistemi kurmak için EPC sözleşmesi imzaladı.

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk endüstriyel GES sisteminin kurulumunu başarıyla tamamlayan ASUNİM yine aynı OSB içinde bulunan ELTAŞ TRANSFORMATÖR SAN.TİC. A.Ş’ye ait fabrikanın çatısına 3.08MWp, Atatürk Organize Sanayi Bölgesin de bulunan merkez binasına da 267kWp gücünde GES sistemi kuracak.

Projenin tüm projelendirme ve tasarım adımları Asunim’in Avrupa’da bulunan çatı uzmanı mühendislik birimi tarafından gerçekleştirilecek olup, projenin bakım onarım faaliyetleri ise Asunim’in iştiraki, GES’lerin bakım onarımı alanında lider MAXIMA Enerji tarafından yürütülecektir.

ASUNİM İZMİR ALİAĞA OSB’DE ENDÜSTRİYEL GES KURMAYA DEVAM EDİYOR

19 Nis

Perakende Devi İkinci Kez ASUNİM’İ Seçti

Perakende Devi İkinci Kez ASUNİM’İ Seçti

Güneş enerjisi sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok başarılı projeye imza atan ASUNİM; Türkiye’de önde gelen perakende zincirinin, Konya’da bulunan depo çatısına kurduğu GES projesini anahtar teslim tamamlayarak geçici kabulünü başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. 

Depo çatısına kurulan 2.8MW kurulu güç ile perakende devi hem enerji ihtiyacının yüzde 100’ünü karşılayacak hem de 1.900 ton karbondioksit salınımı azaltarak çevreye katkıda bulunacak.

ASUNİM Türkiye’nin önde gelen perakende zincirinin, yine Batman’da bulunan Bölge Müdürlüğü’nün depo çatısına kurduğu, 290.4kWp’lik çatı üzeri GES projesini başarı ile tamamlamıştı. İlk projenin başarıyla tamamlanması ve satış sonrası hizmette yaşanan memnuniyet ile taraflar ikinci proje için el sıkıştılar.

Projenin bakım onarım faaliyetlerini ASUNİM’in iştiraki, GES’lerin bakım onarımı alanında lider bakım onarım şirketi olan MAXIMA Enerji yürütecek.

Perakende Devi İkinci Kez ASUNİM’İ Seçti

05 Nis

ASUNİM’İN GÉNESE NATURAL ORTAKLIĞINDAN PORTEKİZ’E 13 MİLYON EURO’LUK GÜNEŞ TARLASI

ASUNİM, Portekiz’de ortağı olduğu Génese Natural ile birlikte Faro’da bulunan fotovoltaik santrali’ne 13 milyon Euro yatırım yaptı. ASUNIM Türkiye ve Portekiz ekibi tarafından yürütülecek proje, yıllık 24 GWh elektrik enerjisi üretim kapasitesine sahip olacak, bu sayede yılda 6 bin tondan fazla CO2 salınımı önlenecek ve yılda yaklaşık 7 bin evin elektrik ihtiyacını sağlayacak temiz enerji üretilecek.

Algarve bölgesinde yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik alanında güçlü yapısı ile faaliyet gösteren, ASUNİM’in ortağı olduğu Génese Natural şirketi Faro’daki Santa Bárbara de Nexe Fotovoltaik Santrali’nin inşası ve geliştirilmesine 13 milyon Avro yatırım yaptı.

Geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleşen projenin temel atma törenine Faro Belediye Başkanı Rogério Bacalhau, Génese Natural temsilcisi Rogério da Ponte ve ASUNİM Group Direktörü Andreas Schuenhoff katıldı.

Santa Bárbara de Nexe fotovoltaik elektrik santrali’ne yapılan yatırımın, şirketin Portekiz pazarındaki varlığını güçlendiren çok önemli bir adım olduğuna değinen Génese Natural’ın temsilcisi Rogério da Ponte “Bu, Portekiz’de geliştirmekte olduğumuz yenilenebilir enerji üretmeye yönelik birkaç projeden sadece biri. Yaklaşık 24 hektarlık bir brüt alanı kaplayan GES santralinin inşaatı halihazırda devam ediyor ve 14 hektarlık bir alana dağıtılmış, çift yüzeyli 540Wp’lik 24 binden fazla güneş paneline tekabül eden 13MWp’nin kurulumunu içeriyor. Şebekeye bağlandıktan sonra, fotovoltaik park, yıllık 24 GWh elektrik üretim kapasitesine sahip olacak ve bu da 6.943 eve tedarik sağlamasına ve yılda 6.093 ton CO2 emisyonunun önlenmesine olanak sağlayacak” dedi.

Génese Natural şirketi olarak çevresel kaygıları her zamanki gibi ön planda tuttuklarını belirten Rogério da Ponte, Santa Bárbara de Nexe fotovoltaik santralinin bulunduğu bölgede 8 hektara kadar genişleyen bir alanda çevresel etkiyi olumsuz etkileyecek olası durumları en aza indirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Bu anlamda önceliklerinin; mevcut biyoçeşitliliğin korunması ve permakültür yönetimi, sıfır pestisist kullanımı gibi yöntemlerle birlikte yaratılacak doğal koridorların parkın ana alanları arasına kurulması olacağını bildirdi.

Birçok ulusal ve yabancı projeyi inşa eden, geliştiren ve bunlara yatırım yapan ASUNİM’in Group Direktörü Andreas Schuenhoff, “Portekiz sadece coğrafi özellikleri nedeniyle değil, aynı zamanda fosil enerji kaynaklarının eksikliği sebebiyle de güneş enerjisi üretimi açısından da her zaman muazzam bir potansiyele sahip olmuştur. Günümüzde güneş enerjisine ve sürdürülebilir kalkınmaya artan bir ilgi ve yatırım var, bunların artık hem dünyanın geleceğine hem de ülkelerin ekonomisine değer kattıkları aşikar. İklim değişikliğine karşı fosil yakıt ithalatını ve ülkenin enerji bağımlılığını azaltmalıyız “dedi.

Faro Belediye Başkanı Rogério Bacalhau ise yaptığı açıklamada “Bu tesisin açılışı Faro Belediyesi için ayrı bir önem taşıyor, çünkü bu proje çevresel sürdürülebilirlik politikamızı, yenilenebilir ve çevre dostu enerji konusundaki hedeflerimizi destekliyor. Aynı zamanda herkes tarafından erişilebilir bir enerji kaynağı ve mevcut enerji kaynakları ile karşılaştırıldığında rekabetçi çözümler sunuyor, böylece ülkemizin en çok güneş ışığı alan bölgesinde bu büyüklükte ve bu yapıda bir fotovoltaik park kurmak daha da anlam kazanıyor. Herkese ait olan ve herkesin hizmetine sunulan bir doğal kaynağın gelecek nesillerden ödün vermeden maksimize edilmesinden mutluluk duyuyorum.” dedi.

Toplam 24 bin çift yüzeyli panelden oluşan, 13 MWp’lik Santa Bárbara de Nexe projesinin 2022 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor. Bir ASUNİM ortaklığı olan Génese Natural şirketi bu yatırımları da dahil olmak üzere Portekiz’de toplamda 100MW kurulu güce sahip güneş enerjisi santrali inşa etmeyi hedefliyor.

04 Mar

ASUNİM “Top Brand PV TURKEY 2022” Ödülünü Kazandı

ASUNİM “Top Brand PV TURKEY 2022” Ödülünü Kazandı

ASUNİM, uluslararası PV sektörünün en prestijli ve güvenilir ödülü olan “Top Brand PV” sertifikasını Türkiye’de alan ilk şirket olma gururunu 2022’de de yaşadı.

Dünya çapında tanınan ve yetkili bir araştırma enstitüsü olan EuPD RESEARCH tarafından her yıl, küresel PV pazarındaki aktörler arasında düzenlenen anketler aracılığı ile pek çok markanın algısı bağımsız olarak değerlendirilmektedir. Top Brand PV ödülü, araştırmaya katılan paydaşların gözünde en güvenilir ve itibarlı şirketleri belirlerken pazardaki son kullanıcılar ve kurulum firmaları tarafından “sınıfında en iyi” algısını taşıyan ve yalnızca üstün performans gösteren firmalara verilmektedir.

ASUNIM, Avrupa’daki çeşitli ülkelerde yapılan anketler sonucunda, ürün ve hizmet kalitesi, güvenilirlik ve tüketici memnuniyeti değerlendirmeleri sonucunda EPC kategorisinde, “Top Brand PV Turkey” sertifikasını ikinci kez almaya hak kazanan ilk firma olma gururunu taşımaktadır.

Dünyanın farklı bölgelerindeki ofisleri aracılığıyla, 1 GW’ı aşan uluslararası deneyimi ile, başarıyla tamamlanmış sayısız uluslararası kurulumu ile ve 20 yılı aşan uluslararası deneyimi ile fotovoltaik güneş enerjisi alanında anahtar teslim kurulum (EPC) hizmetini en üst seviyede gerçekleştiren ASUNİM; Türkiye’de PV kurulumunun uluslararası standartlarda gerçekleştirilmesi için çalışmaya devam edecek, global alanda yeniliklerin takipçisi, Türkiye’de ise öncüsü olmayı sürdürecektir.

End of content.

No more posts to load.

Press highlights

"These are Asunim’s largest projects in Turkey to date, though the company is already known for its large-scale projects, including the 9.1 MWh Solange solar plant, which it commissioned together with Phoenix Solar late in 2016."
"Once these two projects are completed and connected to the grid in the summer of 2017, electricity generated by the plants will average around 56 GWh annually – cutting down on an estimated 40,000 annual tonnes of CO2 emissions."
"Despite the difficult terrain conditions the project was executed after a construction time of only four months."