ANKARA’NIN SİMGESİ OLAN AŞTİ’NİN ENERJİSİ ASUNIM İLE TEMİZ OLACAK

ASUNIM, Ankara’nın simgeleri arasında yer alan AŞTİ’nin çatı üzeri GES kurulumuna son hız devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden BUGSAŞ A.Ş.’nin kurulu gücü 2.2MWp olacak çatı üzeri GES projesi ihalesini ASUNIM kazanmış, sözleşme imzalanmasıyla birlikte projenin çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanmıştı.

Güneş enerjisi sektöründe hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada ilk olabilecek projeleri gerçekleştirdiklerine değinen ASUNIM Yönetim Kurulu Başkanı Umut Gürbüz, “ASUNIM olarak temiz ve sürdürülebilir enerjiyi yaşamın ve endüstrinin her alanına yaymayı hedefliyoruz. Ankara’nın simgeleri arasında yer alan AŞTİ’nin çatısına yapılacak GES projesinin EPC firması olarak seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Ankara için örnek yatırımlardan biri olacak bu projede tüm İSG önlemlerini alarak çalışmaları aralıksız sürdürüyoruz. Projemiz; başladığı ilk günden beri 7 gün 24 saat çalışan otobüs terminalinin araç ve insan trafiğini sekteye uğratmadan sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Proje tamamlandığında Türkiye’nin en büyük şehirler arası otobüs terminalinin çatı üzeri GES uygulamasına imza atmış olacağız” Dedi.

Kurulumu 30 gün gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan projede, bakım onarım faaliyetleri ise, ASUNİM’in iştirak firması olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.