ASUNİM’den Oylum Sınai Yatırımlar İçin 3. GES Projesi

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve İstanbul Borsası’nda işlem gören Oylum Sınai Yatırımlar, 40 ülkeye ihraç ettiği ürünlerini ASUNİM ile birlikte güneşten aldığı temiz ve sınırsız enerjiyle üretmeye devam ediyor.

ASUNİM Türkiye, Oylum Sınai Yatırımlar ile Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrika çatısına kurulacak 563,85kWp gücündeki GES projesi için anahtar teslim EPC sözleşmesi imzaladı.

ASUNİM yine aynı gruba ait 2 fabrika çatısına kurulan toplam 1.576kWp kurulu gücündeki GES sistemini de başarı ile devreye almıştı. İmzalanan sözleşme ile ilgili konuşan ASUNİM Yönetim Kurulu Başkanı Umut Gürbüz; “Türkiye’nin sayılı işletmeleri arasında yer alan Oylum Sınai Yatırımlar’ın bizi tekrar tekrar tercih etmiş olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Gıda gibi geleceğimizi ilgilendiren hassas bir sektörde sürdürülebilir temiz enerjiyi daha da aktif kılmak bizlere de yeşil bir gelecek adına umut veriyor. Yatırımcılarımızla işbirliklerimiz uzun soluklu, güven ilişkisine dayalı şekilde ilerliyor ve bu durum doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi oluyor bizler için. Müşteri memnuniyeti ve sunduğumuz üstün mühendislik ve kurulum hizmeti tekrar tekrar tercih edilmemizin ana sebeplerinden.” dedi

3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak olan proje ile firmanın üretim faaliyetlerinde ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin yaklaşık yarısının bu santralden karşılanması hedeflenmektedir.