Endüstriyel Çatılarda Doğru ve Kaliteli EPC Hizmetinin Önemi

12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nın 2. gününde düzenlenen, 200ün üzerinde dinleyicinin katıldığı GENSED özel oturumunda Asunim Kurucu Ortağı Umut Gürbüz konuşmacı olarak yer aldı.

Oturumda, endüstriyel çatılarda GES’in önemi, çatılarda kaliteli ve doğru EPC nasıl olur? konularına değinen Gürbüz; çatı üzeri güneş enerjisi sistemleri, başta tasarım ve kurulum olmak üzere bir çok konuda arazi tipi güneş enerjisi sistemlerine göre daha zordur ve tecrübe gerektirir. Çatı üzeri güneş enerjisi sistemleri alanında engin uluslararası tecrübeye sahip bir şirket olarak, her tipte ve zorluktaki çatılar için müşterilerine özel çözümler sunuyoruz dedi.

Gürbüz ayrıca, son dönemde elektrik fiyatlarında artış yaşanırken, fotovoltaik sistemlerin fiyatlarında düşüş görüldü. Bu sayede sanayicilerimiz çok cazip fiyatlarla kendi elektriklerini üretme noktasına ulaştı. Sanayicimiz, tesisinin çatısına güneş enerjisi santrali kurarak aylık tüketimini aylık üretiminden düşebiliyor, hem de aylık üretimi daha fazla ise bu fazlayı şebekeye satarak gelir elde edebiliyor dedi.

Fotovoltaik sistemlerin dizaynlarından kurulumlarına, testlerinden bakım onarımlarına kadarki tüm süreçte uyulması gereken standartlardan bahseden Gürbüz; iş güvenliği ve sağlığı konularına da değindi.

Bir cevap yazın