3 Ayrı GES Projesi ASUNİM Türkiye Tarafından Gerçekleştirilmiş Olan Akfen Yenilenebilir Enerji “Sürdürülebilirlik” Alanında Dünyanın İlk 50 Şirketi Arasına Girdi

Solentegre GES, YAYSUN GES ve MT-DOĞAL GES projeleri ASUNİM Türkiye tarafından hayata geçirilen ve tüm portföylerinin bakım onarımı ASUNİM Türkiye’nin alt kuruluşu Maxima Enerji tarafından gerçekleştirilen Akfen Yenilenebilir Enerji; uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody’s’in alt kuruluşu olan Vigeo Eiris’in hazırladığı sürdürülebilirlik raporunda A1 notu alarak dünyadaki 4914 şirket arasından 46’ncı sırada yer aldı.

Vigeo Eiris raporunda Akfen Yenilenebilir Enerji hakkında, “Şirketin tamamı yenilenebilir enerji alanındaki kaynaklardan oluşan üretim karışımı ve bu alandaki üretici olmaya devam etme taahhüdü puanını artırırken, Birleşmiş Milletler’in uygun ve temiz enerji, sürdürülebilir tüketim ve üretim ile iklim eylemi konusundaki sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı sağladığına” yorumlarına yer verildi.

ASUNİM Türkiye; yenilenebilir enerji kaynaklarını arttırarak hem çevreye hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji ile aynı amaç ve idealleri benimsiyor; sürdürülebilir bir gelecek ve temiz enerji kaynaklarını kullanarak kalkınma amacı ile yapmış olduğu yatırımlarda tercih etmiş olduğu firma olmaktan büyük mutluluk duyuyor.

Sürdürülebilirlik alanında dünyanın sayılı firmaları arasına giren Akfen Yenilenebilir Enerji’nin tüm GES portföylerinin bakım – onarımı da ASUNIM Türkiye’nin alt kuruluşu MAXİMA Enerji tarafından yapılıyor. AKFEN Yenilenebilir Enerji sistemlerin etkin, verimli ve yüksek performanslı olarak sürdürülmesi için yaptığı başarılı çalışmalar vesilesiyle bir parçası olmaktan gurur duyduğu bu güzel sonuçlar; özgür ve demokratik enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması, geliştirilmesi ve temiz bir gelecek için çalışması yolunda ASUNİM Türkiye’ye de büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır.

ASUNIM Türkiye, hem daha temiz bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek için yaptığı çalışmalardan ve yatırımlardan ötürü, hem de bu alanda göstermiş olduğu uluslararası başarıdan ötürü AKFEN Yenilenebilir Enerji’yi içtenlikle kutlamaktadır.

ASUNİM Türkiye; doğaya ve insana değer veren, temiz enerji ve sürdürülebilir bir gelecek idealiyle çalışan firmalarla; birbirini geliştiren ve yükselten ortak projelerde buluşmaya devam edecektir.