ASUNIM Mısır’daki GES Projelerini Başarıyla Tamamladı

Dünyanın farklı bölgelerindeki ofisleri aracılığıyla, kazandığı deneyim ve başarıyla tamamlanmış sayısız uluslararası referanslar ile fotovoltaik güneş enerjisi alanında anahtar teslim kurulum (EPC) hizmeti veren ASUNIM, Mısır Kahire ve İskenderiye’de bulunan iki ayrı güneş enerji sistemini başarıyla tamamladı.

ASUNIM’in bağlı ortaklığı ASUNIM Egypt ilk olarak 231kWp gücündeki arazi sistemini; İskenderiye Kahire çöl yolunda bulunan turistik dinlenme tesisi firması Omar Oassis şirketi için başarıyla tamamladı. Çeşitli restoranların, araç şarj istasyonlarının, araba servis merkezleri ve mağazaların bulunduğu tesisi besleyecek olan ve şebekeye bağlı sistem olarak çalışan bu enerji santrali, kesinti durumunda dizel seti ile eşleşecek ve hibrit bir PV sistemi olarak çalışacak şekilde de hazırlanmıştır. Bu sistem yılda 736.500 KWh elektrik üretecek ve 522 ton CO2 emisyonunu önleyecektir.

ASUNIM Egypt ayrıca, kompozit rögar kapakları ve yağmur ızgaralarının lider üreticisi olan BMC Almasrya sanayi çatısında 231kWp’lik bir güneş enerji sistemini de sorunsuz olarak çalışacak şekilde başarıyla tamamladı. İskenderiye’deki bir sanayi şehri olan Borg Al Arab’da bulunan bu sistemin yılda 397.400 KWh üretmesi ve 282 ton CO2 emisyonunu önlemesi bekleniyor.

ASUNIM Egypt, Mısır’da tamamladığı projelerin yanı sıra yine bu bölgede bir fabrika çatısında 1544kWp’lik bir çatı üzeri güneş enerjisi santrali geliştiriyor. Bütün projelerde olduğu gibi bu projede de tüm projelendirme ve mühendislik hizmetleri, gölge analizi, üretim simülasyonları, optimizasyonlar, kurum içi özel yazılım kullanımı dahil en güncel teknik çözümler ASUNIM’in mühendislik departmanı tarafından yapılmıştır.

ASUNIM, uluslararası alanda tamamlandığı projelerle birlikte 1GW kurulu gücü aşmış oldu.