ASUNIM HIBRIT PROJELER ILE DE SEKTÖRE ÖNCÜLÜK EDIYOR

Güneş enerjisi sektöründe birçok başarılı projeyi hayata geçiren ASUNIM, Sancak Enerji’ye ait toplam gücü 42MW olan iki hibrit projeyi başarıyla tamamladı.

“Geleceğin Enerjisi” mottosu ile yola çıkan ve Türkiye’de rüzgar ve güneş enerjisi alanında toplam 272MW kurulu gücü bulunan Sancak Enerji’nin;  103,2MW kurulu güçteki Konya Bağlar Rüzgar Enerji Santrali projesine entegre edilen 26MW’lik güneş enerji santralinin ve toplam kurulu gücü 52.8MW olan Yahyalı Rüzgar Enerji santraline entegre edilen 16MW’lik güneş enerji santralinin bakanlık kabulü başarıyla tamamlandı.

 

ASUNİM Yönetim Kurulu Başkanı Umut Gürbüz, güneş enerjisi sektörünün diğer alanlarında olduğu gibi hibrit enerji santrallerinin anahtar teslimi kurulumunda da lider ve öncü olduklarını iletti. Toplamı 42MWp olan bu iki hibrit projeyi başarı ile tamamladıktan sonra  yine yakın zamanda sözleşmesini imzaladığımız, 40MWp gücündeki başka bir lisanlı hibrit projemiz ile bu alandaki başarılarımızı pekiştireceğiz. Sancak Enerji için tamamladığımız bu proje ile Türkiye hibrit projelerinde de ilkleri gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Full EPC olarak projenin her sürecini kendi bünyemizde yönettik. ASUNİM çatısı altında yapılan 3 boyutlu tasarımlar, ileri mühendislik ve yazılım hizmetleri ve en önemlisi Türkiye’de ilk defa uygulanmış olan ve muadilleri içinde en hızlı tepki süresine sahip Hybrid Power Plant Controller teknolojisi bu projedeki ilkler arasında.

 

Yine tüm projelerimizde olduğu gibi projelendirme ve mühendislik hizmetleri, gölge analizleri, üretim simülasyonları, optimizasyonlar ASUNIM’in Avrupa’daki mühendislik departmanı tarafından en güncel teknikler ve ASUNIM’e özel yazılımlar kullanılarak yapıldı. Projenin bakım onarım faaliyetleri ise ASUNIM’in iştiraki olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.

Bir cevap yazın