ASUNİM GÜNEŞİ; ŞİMDİ DE RAİLTUR İLE BİRLİKTE DEMİRYOLU SEKTÖRÜNDE PARLAYACAK

ASUNİM GÜNEŞİ; ŞİMDİ DE DEMİRYOLU SEKTÖRÜNDE PARLAYACAK

Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren, dünyanın en büyük çatı üzeri GES’lerinden birini kuran ve referansları arasında Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketleri, en büyük perakende zincirleri bulunan ASUNİM, temiz ve sınırsız enerjiyi şimdi de demiryolu sektörünün hizmetine sunuyor.

Türkiye’de ilk Avrupa Birliği standartlarında(TSI) sarnıç vagon ve boji imalatı yapan, Avrupaya İhraç eden özel sektör kurumu olan ve bu alanda sektöründe öncülük yapan Railtur Vagon Endüstrisi Taşımacılık Sanayi ve Tic. A.Ş.; fabrika çatısına 612,360kWp gücündeki GES projesi için ASUNİM ile anahtar teslim GES kurulumu sözleşmesi imzaladı.

ASUNIM daha önce yine Kayseri Serbest Bölge’de Kayseri Serbest Bölge Kurucu ve İşletici A.Ş’ye ait çatı üzeri GES projesinin yapımını başarıyla tamamlamıştı. Bölgedeki başarıları katlandıkça Kayseri Serbest Bölge’de gerçekleşecek bir çok projede ASUNİM imzası olacak.

Projede Jinko Solar marka paneller ve SUNGROW marka inverterler kullanılacak. Santralin bakım onarım faaliyetleri de ASUNİM’İn
iştirak firması MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.

Bir cevap yazın