ASUNİM, ANADOLU’NUN DIŞ TİCARETİNİN KALBİ “ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜ”NÜ GÜNEŞLE DONATACAK

ASUNIM, ANADOLU'NUN DIŞ TİCARETİNİN KALBİ "ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜ"NÜ GÜNEŞLE DONATACAK

Türkiye’nin ilk uluslararası taşımacılık üssü olan “Ankara Lojistik Üssü” de; Türkiye’nin en büyük membran çatısı olacak olan yaklaşık 6 MWp gücündeki çatı üzeri GES projesi için ASUNİM dedi.

Hem membran çatının gerektirdiği yüksek teknoloji, hem zorlu ve özel uygulamaları ASUNİM’in bu projede onlarca rakibi arasından seçilmesinde büyük etken oldu. Proje bittiğinde Türkiye’nin en büyük membran çatısı olacak.

ASUNİM Yönetim Kurulu Başkanı Umut Gürbüz, “ASUNİM olarak Ankara Lojistik Üssü’nün çatı üzeri GES ihalesini zorlu seçim aşamalarından geçerek onlarca rakibimiz arasından kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ankara Lojistik Üssü, Türkiye’de ithalat ihracat yapan firmaların Ankara’daki kalbi. Tarihi İpekyolu’nun günümüzdeki modern temsilcisi… Anadolu’da yapılan dış ticaretin merkezi. Türkiye sanayisi için bu kadar hayati bir noktada olan bu kuruluşun bu kadar sıkı elemeler sonucu bizi seçmiş olmasından ve ülkemizin dış ticaretine temiz ve sürdürülebilir enerjiyi kazandıracak olmaktan gurur duyuyoruz. Membran GES çatılar özel şartlar, yüksek mühendislik birikimi ve çok titiz bir uygulama gerektiriyor. Projenin gerektirdiği know-how’ı, tecrübeyi ve teknolojiyi fazlasıyla karşılıyor olmamızın yanında anahtar teslimini de son derece kısa bir sürede yaparak kendi limitlerimizin üzerine bir kez daha çıkmış olacağız. ASUNİM’in Türkiye’ye kazandırdığı ilklere bir yenisini daha ekleyeceğiz ve lojistik sektörünün en büyük çatı GES uygulamasına imza atmış olacağız.”

ASUNIM, ANADOLU'NUN DIŞ TİCARETİNİN KALBİ "ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜ"NÜ GÜNEŞLE DONATACAK

Tüm projelendirme ve mühendislik hizmetleri; ASUNİM’in Avrupa’daki mühendislik departmanı tarafından, en güncel teknikler ve ASUNİM’e özel yazılımlar kullanılarak yapılacağını belirten Gürbüz, “tüm projelerimizde olduğu gibi bu projeyi de, piyasadaki en kaliteli ürünlerle, en iyi mühendislik ve bakım hizmetlerini sunarak Avrupa standartlarına uygun bir şekilde nihayete erdireceğiz, değerli yatırımcımıza projelerinde bize güvendikleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Kurulumu 120 gün gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan projede, Sirius marka paneller, SMA marka inverterlar, Studer marka beteflam teknolojili özel solar kablolar ve Isotec IMC membran özel izolasyonlu alt konstrüksiyon sistemi kullanılacak. Santralin bakım onarım faaliyetleri ise, ASUNIM’in iştirak firması olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.

Bir cevap yazın