ASUNİM’den 10. Yıl Kutlaması

Türkiye’de güneş enerjisinin ilklerinden; deneyimi ve birikimi ile sektörde bir okul haline gelmiş olan, yaptığı başarılı uygulamalarla tekrar tekrar tercih edilen ASUNİM, uluslararası yönetim kadrosu ve çalışanlarıyla Kızılcahamam’da 10. yıl kutlama etkinliklerini coşku ile gerçekleştirdi.

10.yıl etkinlikleri için Asunim Grup Direktörü Andreas Scuenhoff de ülke dışından geldi. ASUNİM Türkiye çalışanlarıyla çokça sosyal zaman geçirme fırsatı bulduğu için mutlu olan Scuenhoff; konuşmasında “Güneş enerjisi sektöründe 2005 yılından beri uluslararası alanda deneyime sahibiz. Grup olarak öncelikle İspanya ve Portekiz’de çevre dostu teknoloji yatırımlarına öncülük eden bir firma iken güneş enerjisi sektöründeki büyümenin getirdiği yüksek talep ile birlikte dünyada 6 farklı ülkede ofislerimizi açtık. Türkiye, güneşin bol olduğu ve halkının yenilenebilir enerjiyi kullanma ve çevre korunma konularına büyük önem verdiği bir ülke olduğu için büyük bir pazar olarak gördük ve bu pazarda 2012 yılından bu yana üstlendiğimiz projeleri başarıyla bitirdik. Bu başarıda ortak olan siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

10. yıl kutlamalarında açıklama yapan Asunim Yönetim Kurulu Başkanı Umut Gürbüz; “Türkiye’de 10. yılımız, geçen bu 10 yılda sayısız başarılı projeye imza attık. Ülkemize bu teknolojiyi ve sınırsız enerjinin özgürce kullanımın imkanını getirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve mutluluğumuz sağladığımız enerji ile büyüyen her bir müşterilimizle her geçen yıl katlanıyor. Güneş, enerjisini herkese eşit ve demokratik olarak sunuyor; biz de çalışma hayatımızda güneşten ilham alarak bu eşitliği, demokrasiyi ve yatay hiyerarşiyi benimsedik. Bugün 10. yılımızı hep birlikte kutlarken her birinizin gözündeki coşku, ASUNİM’e aidiyet ve gurur güneşin önderliği ve ilhamı ile yolumuza devam etmemiz gerektiğini doğruluyor.

 

Her başarı büyük bir ekip çalışmasının sonucu. Başarılarımızda payı olan merkez ofisimizden sahada çalışan personellerimize kadar her birinizle çalışıyor olmak bizim için büyük bir mutluluk. Gerçekleştirdiğimiz projelerde herbirinizin katkısı çok büyük. Bu günlere gelmemizi sağlayan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.