ASUNIM, YEŞİL ENERJİYİ GERİ DÖNÜŞÜM İLE BULUŞTURUYOR

ASUNIM, YEŞİL ENERJİYİ GERİ DÖNÜŞÜM İLE BULUŞTURUYOR

ASUNİM, Çavuşoğlu Demir Çelik Geri Dönüşüm San. Tic. A.Ş. ile Kayseri Organize Sanayi bölgesinde bulunan fabrika çatısına kurulacak 741.51kWp kurulu gücündeki GES sistemi için anahtar teslim EPC sözleşmesi imzaladı.

ASUNİM yine aynı yatırımcıya ait Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden olan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde  3K Demir Çelik’in fabrikasına kurduğu 1.650kWp gücünde çatı üzeri GES’i de başarıyla tamamlamıştı. Projenin başarılı kurulumu ve kurulum sonrası hizmetler sonucu yaşanan müşteri memnuniyeti sayesinde yeni kurulacak GES projesi için de yatırımcı yine ASUNİM’i tercih etti.

Endüstriyel metal sanayi atıklarının geri dönüşümünü yapan, bu atıkların sürdürülebilir şekilde geri kazandırılması ve çevresel etkilerin en aza indirilmesini sağlayan Çavuşoğlu Demir Çelik, böylece temiz bir gelecek için yeni bir adım daha atmış; fabrikasının enerjisinin büyük bir kısmını güneşten elde etmiş olacak.

ASUNIM’in temel değerlerinden birisi olan çevresel sürdürülebilirlik politikasını destekleyen ve atıkların geri dönüşümünün yenilenebilir enerji ile gerçekleştirilmesini sağlayacak bu projede; Jinko Solar güneş panelleri, SMA marka inverterler kullanılacak.

Bir cevap yazın