ASUNİM İLE ÇALIŞAN YATIRIMCILAR YİNE YENİDEN ASUNİM KALİTESİ DİYOR

ASUNİM İLE ÇALIŞAN YATIRIMCILAR YİNE YENİDEN ASUNİM KALİTESİ DİYOR

ASUNİM, Aydın Kuruyemiş için kurduğu iki fabrika çatısından sonra aynı firmanın Sakarya Hendek’te bulunan iki ayrı fabrika çatısı için de tercih edilen EPC firması oldu.

57´yi aşkın ülke ile kuru meyve ve mamulleri sektöründe en yüksek ihracatı gerçekleştiren Aydın Kuruyemiş Sanayi ve Tic A.Ş.; Sakarya Hendek’te bulunan fabrikalarının çatısına 2.907 kWp ve yine aynı yerde bulunan 1.701kWp gücündeki GES’ler için imzalamış olduğu anlaşmayla Türkiye’de bulunan 6 fabrikasının 4’üne ASUNİM tarafından temiz enerji sağlamış olacak.

ASUNİM Türkiye, kuruyemiş ihracatında Türkiye lideri olan Aydın Kuruyemiş’in Gaziantep Nizip ve Sakarya Hendek’te bulunan iki fabrika çatısına eş zamanlı olarak bu yılın ilk çeyreğinde kurduğu toplam 3.821kWp gücündeki çatı üzeri GES projelerini başarı ile tamamlamıştı. Yüksek mühendislik birikimi ile maksimum verimde çalışan iki projenin başarılı kurulumu ve kurulum sonrası hizmetler sonucu yaşanan müşteri memnuniyeti sayesinde firma fabrika çatısına kurulacak toplam 4.608kWp gücündeki GES için de yine ASUNİM’i tercih etti.

Projenin tüm projelendirme ve tasarım adımları ASUNİM’in Avrupa’da bulunan çatı uzmanı mühendislik birimi tarafından gerçekleştirilen projede, Schmid Pekintaş güneş panelleri ve SMA marka inverterler kullanılacak.

Bir cevap yazın